Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

"Уряд Орбана відкрито перейшов на російські позиції", - Туск

Колишній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що уряд Віктора Орбана відкрито "перейшов на російські позиції".

Про це Туск сказав, спілкуючись зі ЗМІ у п’ятницю, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду".

Туска запитали про його можливі переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

"Ми маємо справу з урядом, який відверто перейшов на російські позиції… Давайте чесно. Його стосунки з Москвою і Путіним органічні, і я не думаю, що мої переконання можуть суттєво змінити його ставлення", - наголосив він.

Колишній прем'єр Польщі зазначив, що він би "не переоцінював свій вплив на Віктора Орбана", і що вони "сьогодні не близькі один одному політично.

Він заявив, що уряд Орбана блокує рішення, за якими Польща мала б отримати від ЄС 800 млн євро за зброю, передану Україні.

"Я озлоблений тим, що в останню хвилину – коли вони бігають за своїми грошима… вони не змогли врегулювати з Орбаном таке важливе для нас питання, як 800 мільйонів євро на зброю", - сказав він, посилаючись на уряд Матеуша Моравецького.

Глава "Громадянської платформи" запевнив, що буде твердим на Європейській раді, де обговорюватимуть важливі питання, пов’язані з Україною.

"Я переконаний, що відсьогодні більшість лідерів братимуть до уваги польську думку, коли йдеться про українські питання та коли йдеться про Угорщину та Орбана", - наголосив він, додавши, що буде використовувати різні аргументи та методи, "щоб хоча б усунути негативні наслідки" ставлення Орбана.