Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

«Мета — зробити активи РФ доступними для України». Кулеба привітав рішення Євроради щодо заморожених російських активів

title=

Дмитро Кулеба (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko)

У понеділок, 12 лютого, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав рішення Європейської ради щодо використання прибутку від заморожених на Заході активів Росії для відновлення України. Свою заяву Кулеба зробив в соцмережі X.

Він привітав рішення Євроради, що «відкриває шлях до використання надзвичайних надходжень від заморожених російських активів».

За словами голови МЗС, Україна заохочує подальші кроки для практичного використання коштів РФ для відновлення. Ці кроки мають бути «амбітними та швидкими», зазначив міністр.

«Україна готова продовжувати працювати з партнерами над досягненням нашої кінцевої мети — зробити російські активи доступними для України. Агресор має заплатити», — додав Кулеба.

Раніше 12 лютого Рада Євросоюзу затвердила постанову, яка дозволяє використовувати прибуток від заморожених активів РФ для України.

29 січня посли Євросоюзу погодили пропозицію використовувати прибуток від заморожених на території ЄС російських активів для підтримки відновлення України.

23 січня високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що рішення про використання знерухомлених російських активів буде ухвалено до наступного засідання Ради ЄС із закордонних справ, тобто до 18 березня.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що контури рішень, необхідних для передачі Україні заморожених російських активів, уже готують.

Він закликав передати Україні заморожені російські активи за кордоном, сума яких становить близько 300 мільярдів доларів.