Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

Офіцеру Росгвардії, який катував цивільних в аеропорту Гостомеля, повідомили про підозру

title=

Повідомлено про підозру офіцеру Росгвардії в утриманні та катуванні цивільних в морозильних камерах аеропорту Гостомеля Київської області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури заступнику командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення «Ратибор» управління Росгвардії по Красноярському краю повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України)

За даними слідства, під час тимчасового захоплення Гостомеля у березні 2022 року підозрюваний спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб.

Їх тримали у трьох непрацюючих морозильних камерах. У найменшій площею 6 кв м перебувало 15 осіб, у найбільшій - близько 30 і більше. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування. Більшість з них постійно знаходилась із зав’язаними очима.

Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування. Крім того, відсутні вентиляція, світло, місця для сну та вбиральні.

Утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл. Цими забороненими методами загарбники намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, Збройні Сили України та осіб, які брали участь в АТО/ООС.

Потерпілі зазнали сильного фізичного та психологічного болю.

Як у повідомляє Національна поліція, правоохоронці встановили, що військовослужбовець спільно зі своїми поплічниками утримував людей у морозильній камері з 8 по 17 березня 2022 року.

"Нас привезли в ліс та кинули в яму, де вже були вбиті хлопці. Згодом привели інших двох чоловіків, яких розстріляли у нас на очах та кинули на нас зверху. Ми укривалися тілами, тому що було дуже холодно. Далі російські військовослужбовці перевезли нас до приміщення морозильної камери, де розпочала допит ФСБ. Один зі спецназівців вдарив мене автоматом по голові і я впав разом зі стільцем, до якого був прив'язаний. Після цього бив ногами по обличчю, ребрам, стрибали на ноги, таз і голову. Жінки були теж. Через стінку ми їх чули. Вночі над ними знущалися, вони кричали. А одна із жінок була хвора на онкологію, ми чули як вона це неодноразово казала, що їй потрібні ліки. Окупанти не давали їй ніяких медикаментів, вона плакала від болю", - розповів один з потерпілих Юрій.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України встановила особи ще чотирьох російських військових, які викрадали та катували жителів Київської області під час тимчасового захоплення територій регіону, загарбникам заочно оголошені підозри.