Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 8 грудня 2023

Посол Великої Британії: РФ має бути позбавлена можливості використовувати продовольство як зброю

Пам'ять про Голодомор має спонукати світ до рішучих дій, які не дадуть змогу РФ використовувати продовольство як зброю, заявив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.

"Деяким людям важко уявити режим, який використовує їжу як зброю. Але це те, що ми спостерігаємо за припиненням Чорноморської зернової ініціативи. Росія знищила 280 тис. тонн зерна за один місяць. Цього зерна вистачило б, щоб годувати мільйон людей протягом року", - наголосив Гарріс під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Як повідомляє пресслужба фонду у вівторок, дипломат наголосив, що тактика використання їжі як зброї застосовується не вперше, зокрема її використовували під час Голодоморів в Україні 1932-1933 і 1946-1947 років.

"Наша пам'ять підштовхує нас до дій. Якщо їжу використовують як зброю, то ми маємо це зупинити - ми маємо роззброїти Росію. Нам необхідно забезпечити і гарантувати, що українське зерно доставлятимуть тим, кому воно потрібне", - зазначив він.

Посол також наголосив на важливості фіксації злочинів, скоєних під час російської агресії в Україні. "Я пишаюся тим, що сьогодні ми підтримуємо українську владу та український народ у створенні каталогу свідчень про злочини Росії під час цього жорстокого вторгнення в Україну", - сказав Гарріс.