Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 8 грудня 2023

«Питання людського життя». У Повітряних силах ЗСУ заявили про пошук «непростого» рішення щодо тривалих тривог через злети МіГ-31

title=

Люди переховуються у метрополітені Києва під час російської ракетної атаки (Фото:REUTERS/Vladyslav Musiienko)

Оптимальне рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети МіГ-31 шукають у профільних відомствах, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у вівторок, 21 листопада.

«Ведеться робота у профільних міністерствах та відомствах. Керівництво та провідні спеціалісти шукають шлях. Повірте, рішення непросте. Це питання відповідальності, питання безпеки, питання людського життя». — сказав він на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

Ігнат зазначив, що тривалі перельоти ворожих МіГ-31 можуть на декілька годин заблокувати життєдіяльність держави та економіки. Це заважає навчальному процесу, оскільки школи змушені увесь цей час перебувати в укриттях.

За його словами, потрібне рішення, яке б задовольнило, але люди хочуть розуміти, як це все буде відбуватися.

«Це турбує суспільство. Яким буде це рішення — треба дочекатися. Повітряні сили будуть і надалі надати інформацію про небезпеку, а також будемо інформувати у публічному просторі», — сказав речник.

Під час засідання Ставки верховного головнокомандувача президент Володимир Зеленський доручив Міноборони, Генштабу і Кабміну запропонувати рішення про те, щоб вильоти російських МіГ-31К «не паралізували країну на години».

МіГ-31К — це модифікація російського винищувача МіГ-31 з можливістю використання гіперзвукової ракети Кинджал. Останнім часом повітряна тривога, пов’язана зі зльотом МіГів, може тривати по три-чотири години: окупанти почали відпрацьовувати дозаправлення в повітрі.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначав, що, хоча від тривалих тривог страждають бізнес, економіка і транспорт, небезпека є при кожному зльоті МіГ.