Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 16 квітня 2024

Реєстр збитків отримав вже 200 заявок на компенсацію від українців

title=

До Міжнародного реєстру збитків від агресії Російської Федерації заявки на компенсацію подали вже 200 українців.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін, передає Укрінформ.

«На конференції «Відновлення справедливості для України» у Гаазі відбувся технічний запуск Реєстру збитків – першого елементу компенсаційного механізму для постраждалих від війни. Станом на сьогодні подано близько 200 заяв. На першому етапі Реєстр працюватиме з заявами на компенсацію зруйнованого або пошкодженого житла. З часом додаватимуться інші категорії», – сказав Костін.

Він зазначив, що на Гаазькій конференції також прийнята політична Декларація, підтримана 44 країнами. Генпрокурор підкреслив, що це свідчить про підтримку цивілізованим світом прагнення України притягнути до відповідальності причетних до російської агресії.

Костін повідомив, що ми вже маємо 104 вироки в українських судах, чотири ордери на арешт від Міжнародного кримінального суду. Крім того, США та Литва оголосили підозру семи особам в рамках власних розслідувань воєнних злочинів.

Генпрокурор нагадав, що Офіс Генерального прокурора також розглядає участь у злочині агресії понад 600 російських високопосадовців з політичного та військового керівництва країни.

«Головна мета трибуналу – притягнення до відповідальності саме тих, хто віддавав накази розпочати агресивну війну. Це позиція кожного українця, тому що кожен українець знає, хто саме віддав наказ розпочати збройну агресію. І кожен українець хоче бачити Путіна переслідуваним спеціальним трибуналом», – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 2 квітня, в Гаазі розпочав роботу Міжнародний реєстр збитків. Загаломочікується до 8 млн заяв від українців, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації.

Фото ілюстративне