Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

Сенат США проголосував за припинення дебатів щодо законопроєкту про допомогу Україні

title=

Сенат США (Фото:MotionStudios/Pixabay)

У вівторок, 13 лютого, Сенат США проголосував за припинення дебатів щодо законопроєкту про національну безпеку, який містить фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Про це повідомила у Facebook амбасадорка України в США Оксана Маркарова.

«Наступним кроком стало ухвалення Клопотання Про припинення дебатів по оновленому тексту законопроєкту HR 815 (Законодавчий інструмент Закону про Національну Безпеку 2024), яке було підтримано 66 сенаторами (при необхідних 60), проти проголосували 33 сенатори», — написала Маркарова.

Законопроєкт містить додаткове фінансування потреб національної безпеки США в обсязі понад 95 мільярдів доларів, з яких понад 60 мільярдів мають піти на допомогу Україні.

10 лютого американські сенатори проголосували за початок дебатів щодо законопроєкту з допомогою Україні.

11 лютого Сенат провів процедурне голосування щодо законопроєкту та на крок наблизився до його ухвалення.

Затримка допомоги Україні від США — що відомо

6 грудня законопроєкт про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму близько $106 млрд не пройшов процедурного голосування в Сенаті США через вимоги республіканців про жорсткішу міграційну політику. Вони прагнули посилити захист кордону з Мексикою і розглядати це питання тільки в прив’язці до допомоги Україні та Ізраїлю.

19 січня спікер Палати представників Майк Джонсон розповів, що він часто обговорює питання посилення кордонів із колишнім президентом США Дональдом Трампом — зокрема, розмовляв із ним напередодні наради Байденом, присвяченій кордону та допомозі Україні.

26 січня Financial Times писала, що через те, що республіканці піддаються впливу Трампа, який вимагає, щоб партія відхилила компромісну угоду щодо імміграції.

31 січня у своїй першій офіційній промові на посаді спікера Джонсон заявив, що угода, що формується в Сенаті, не є достатньою, щоб запобігти проникненню мігрантів із Мексики до США. Напередодні Джонсон уже натякав, що не розблокує допомогу Україні. Угоду в Сенаті він назвав «абсолютно мертвою».

5 лютого Сенат США оприлюднив пакет законів на 118 мільярдів доларів, який містить 60 мільярдів доларів для України, допомогу Ізраїлю на 14 мільярдів, майже 5 мільярдів союзникам в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, 20 мільярдів на посилення міграційної політики, а також надання гуманітарної допомоги цивільним жителям сектору Гази.

6 лютого Джо Байден звинуватив 45-го президента США Дональда Трампа в тому, що той намагається залякувати республіканців у Палаті представників і Сенаті, щоб вони не голосували за законопроєкт щодо України.

7 лютого Сенат США не підтримав розгляд двопартійного пакета прикордонних реформ, до якого входить допомога для України та Ізраїлю. Відповідний законопроєкт не отримав достатньої кількості голосів під час процедурного голосування.