Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

Що зараз змінилося між Україною та Польщею

Щодо ситуації на кордоні, то чинний поки що польський уряд уже фактично визнав, що це — їхня ініціатива

Останнім часом мене не полишає відчуття, що я живу у підручнику з історії, який вирішили «програти» реконструктори. І ситуація з Польщею — класичний цього приклад.

Московія стала з невеликого князівства імперією не тому, що найкраще воювала, мала найефективніший соціальний устрій, або надпрогресивну бюрократію. Про все інше я взагалі мовчу. Але вміння розставляти стратегічні пріоритети у порівнянні з сусідами — це справді була їхня сильна сторона.

Що маємо у нас? Усі сусіди України після початку повномасштабного вторгнення зітхнули з полегшенням, бо Україна не завалилася одразу, як вони всі очікували, і, відповідно, росіяни не посунули одразу на них. Тому вони кинулися підтримувати Україну, радіючи, що воюють не вони. Війна тривала, і згодом всі у Європі почали міркувати наступним чином: ну далі України вони точно не пройдуть. Українці їх далі не пустять, значить, у нас проблем більше немає. Так, проблеми є в України, але ж не у нас? У нас тут свої питання. Ми, наприклад, менше доходів одержуємо.

Українці їх далі не пустять, значить, у нас проблем більше немає

Ось ця віра в українську армію і державу і те, що вони далі самої України росіян не пустять — грає уже з самою Україною злий жарт, бо виявляється, що тепер європейські партнери можуть сильно не перейматися допомогою Україні — хай українці самі усе стримують, а вони поки будуть вирішувати свої проблеми. У тому числі, і за рахунок українців. І найдивніше, що такі міркування проникають у сусідні до України держави, які самі були об'єктом зазіхань та окупації московитів.

І, власне, саме так їх і раніше окуповували. Дивись «Поділи Речі Посполитої». Але все ж є сподівання, що якісь залишки розуму не зникли з Європи, і ми найближчим часом перейдемо до вирішення проблем, а не множення.

Ну давайте просто поміркуємо. Куди планують їздити польські перевізники, якщо Путін здобуде перемогу? Возити ліс із Сибіру? А, я забув, вони вважають, що українці їх від цього прикриють. Але для цього самим українцям треба допомагати, а не заважати? Чи не так? Це ж не жарти, і не водевіль, і навіть не голлівудський бойовик.

Оригінал

Погляди NV