Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 8 грудня 2023

Скандал у Держспецзв’язку: Кабмін звільнив керівників через зловживання державними коштами

title=

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про звільнення керівників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, в тому числі голови Юрія Щиголя та заступника Віктора Жори. Рішення прийнято внаслідок розкриття корупційної схеми, за якою працівники Держспецзв’язку, за підтримки підконтрольних компаній, привласнили понад 62 мільйони гривень державних коштів.

20 листопада 2023 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розкрили організовану групу, до складу якої входили керівництво Держспецзв’язку. За слідством, учасники схеми використали дві компанії для завдання завищених цін на обладнання та програмне забезпечення, привласнивши понад 62 мільйони гривень.

Тимчасово обов’язки голови Держспецзв’язку виконуватиме Дмитро Маковський. У зв’язку з розголосом справи, це рішення призначити тимчасового керівника спричинилося наміром врегулювати ситуацію в управлінні.

Всього шість осіб підозрюють у зловживанні: голова та заступник Держспецзв’язку, гендиректор і працівник держпідприємства, а також власник групи компаній, який вважається організатором схеми, і його працівник.

Уряд акцентує на рішучості протистояти корупції та підкреслює важливість правової відповідальності для тих, хто порушує закон та шкодить інтересам держави.