Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 8 грудня 2023

«Слугу народу» Одарченка підозрюють у спробі підкупу Мустафи Найєма. Це перший в Україні хабар «криптою»

title=

Депутата підозрюють у спробі підкупу Мустафи Найєма (Фото:САП)

У вівторок, 21 листопада, народному депутату від Слуги народу Андрію Одарченку повідомили про підозру в спробі підкупити Мустафу Найєма, голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Спеціальзована антикорупційна прокуратура повідомила у Facebook, що за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру чинному народному депутату, якого викрили на наданні неправомірної вигоди голові Держагентства відновлення та розвитку.

Відомство не вказує прізвище нардепа, але за інформацією Інтерфакс-Україна, йдеться про «слугу народу» Одарченка.

В САП заявили, що нардеп запропонував Найєму хабар, щоб міжвідомча робоча група виділила з фонду ліквідації наслідків збройної агресії кошти на ремонт університету, в якому народний обранець продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого призупинено).

Хабар мав становити 8% від обсягу фінансування.

У відомстві заявили, що підозрюваний надав Найєму частину хабаря у розмірі 0,39 біткоїна, що на той час було еквівалентно 10 тисячам доларів.

У НАБУ уточнили, що це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати.

Одарченку вручили повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує штраф від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.