Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 8 грудня 2023

США розуміють необхідність післявоєнного перехідного періоду для Гази під контролем Ізраїля — Держдеп

title=

Метью Міллер (Фото:www.state.gov)

США розуміють, що заради безпеки в регіоні війська Ізраїля мають зберігати присутність в секторі Гази протягом певного часу після війни проти ХАМАС. Про це заявив на брифінгу у понеділок, 20 листопада, речник Державного департаменту США Метью Міллер.

«Ми розуміємо, що ізраїльські військові не зникнуть просто так наступного дня (після війни). Повинен бути якийсь перехідний період, щоб у Газі не було вакууму безпеки. Ми будемо працювати з партнерами в регіоні, щоб з’ясувати, як цей перехідний період виглядатиме», — сказав Міллер під час брифінгу.

Водночас він заявив, що США не згодні з ідеєю прем'єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньяху про довготривалий безпековий контроль Ізраїля над палестинським анклавом.

США намагаються згуртувати міжнародні організації та арабських союзників, щоб допомогти забезпечити безпеку в Газі під час перехідного періоду, перш ніж «оновлена» Палестинська адміністрація зможе повернутися до управління сектором, але поки що стикаються з протидією з боку регіональних урядів, повідомляє The Times of Israel.

16 листопада президент США Джо Байден вдруге попередив Нетаньягу, що окупація сектора Гази була б «великою помилкою».

15 листопада повідомлялося про пропозицію Німеччини, згідно з якою ООН мала б взяти під контроль над сектором Гази після закінчення війни Ізраїлю та угруповання ХАМАС.

12 листопада видання The Jerusalem Post писало, що в уряді Ізраїлю тривають дискусії щодо післявоєнного майбутнього сектора Гази та способу керування палестинським анклавом.

Того ж дня Нетаньягу заявив, що Палестинська адміністрація не спроможна змінити ситуацію в Газі, яка призвела до війни.

11 листопада Нетаньягу заявив, що не погодиться відмовитись від контролю над безпекою в секторі Гази після знищення ХАМАС.

8 листопада держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Ізраїль не повинен окупувати Газу після війни.

Того ж дня повідомлялося, що майбутнє сектора Гази обговорюють країни G7.