Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 16 квітня 2024

Стефанчук сподівається, що законопроєкт про мобілізацію буде винесено на найближче засідання парламенту

title=

Верховна Рада (Фото:NV)

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук сподівається, що законопроєкт про мобілізацію, який готують до другого читання, буде винесено на голосування вже на найближчому засіданні.

В ефірі телемарафону він зазначив, що законопроєкт уже пройшов обговорення в профільному комітеті Ради. Наразі готується порівняльна таблиця до другого читання, уточнив спікер.

«Я дуже сподіваюся, що на найближче засідання Верховної Ради цей законопроєкт буде внесено до зали. Чому це важливо — я думаю, пояснювати не потрібно», — сказав він.

Стефанчук додав, що після «вельми складних дискусій» комітет «у дуже демократичний спосіб» завершив розгляд законопроєкту.

Новий законопроєкт про мобілізацію — що відомо

30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про мобілізацію (№ 10449). Він пропонує, зокрема, запровадити повістки через електронний кабінет призовника.

Також уряд пропонував запровадити демобілізацію у зв’язку із закінченням строку служби — у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення з військової служби в такому разі має здійснюватися у строки, визначені рішенням Ставки верховного головнокомандувача.

7 лютого законопроєкт № 10449 про посилення мобілізації ухвалили в парламенті в першому читанні.

27 лютого комітет Ради з питань нацбезпеки почав розгляд законопроєкту про мобілізацію до другого читання.

29 березня Комітет з оборони завершив розгляд усіх 4269 поправок до законопроєкту про мобілізацію. Очікується, що документ буде винесено на голосування у другому читанні за два тижні.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що парламент може розглядати в сесійній залі законопроєкт про мобілізацію протягом одного-кількох тижнів, якщо нардепи наполягатимуть на всіх правках.