Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

У 2023 у західних країнах знизилося сприйняття Росії як загрози — опитування

title=

У 2023 році у світі знизилося сприйняття Росії як загрози (Фото:REUTERS/Maxim Zmeyev/File Photo)

Минулого року у світі дещо знизилося сприйняття загрози з боку Росії, у порівнянні із попереднім роком. Натомість у західних країнах наразі більш стурбовані можливою масовою міграцією через збройні конфлікти, зміною клімату, а також радикальним ісламістським тероризмом.

Про це йдеться у доповіді з результатами опитування Munich Security Index, яку представили на Мюнхенській конференції з безпеки у понеділок, 12 лютого.

Як зазначається у документі, загроза з боку Росії та пов’язані з нею ризики все ще мають значно вищий рейтинг, ніж у 2021 році, але порівняно з минулим роком вони знизилися в індексі ризиків.

У опитуванні 2022 року Росія все ще була головним ризиком для п’яти країн G7, наразі ж лише громадяни Великої Британії та Японії досі вважають її такою.

Громадяни Німеччини тепер бачать Росію лише сьомою найбільшою загрозою, а італійці — 12-ю.

У Сполучених Штатах Росія опустилася у цьому рейтингу на четверте місце, пропустивши вперед Китай.

Водночас Китай, Індія та Південна Африка все ще вважають Росію радше союзником, ніж загрозою.

Як зазначається у доповіді, висновки опитування ґрунтуються на репрезентативній вибірці з 1000 осіб з кожної країни G7 та БРІКС, за винятком Росії. Опитування проводилося з 24 жовтня по 16 листопада 2023 року з використанням онлайн-панелей соціологічними компаніями. Можлива похибка складає 3,1 відсоткового пункту.

Респонденти були відібрані відповідно до стратифікованих квот за статтю, віком, місцем проживання, формальною освітою та рівнем доходу для забезпечення репрезентативності.