Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 16 квітня 2024

У Берліні розуміють неможливість проведення виборів в Україні під час воєнного стану

title=

Проведення демократичний виборів в Україні в умовах воєнного стану неможливо.

Про це заявив речник Федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він нагадав, що наразі триває жорстока агресивна війна Росії проти України, в якій уже загинули та отримали поранення сотні тисяч людей.

«Це ситуація, в якій проведення демократичних виборів, які повинні проходити по усій країні, дуже важко собі уявити. Така можливість була б дуже обмеженою», - сказав Габештрайт.

Речник підкреслив, що Німеччина підтримує Україну на шляху до ЄС. Майбутнє членство в Європейському Союзі та підготовка до нього передбачає абсолютно чіткі демократичні процеси, і Україна готова їх дотримуватися.

«Але з огляду на ситуацію в даний момент в державі, проведення там виборів не можна, чесно кажучи, вважати за можливе», - повторив Гебештрайт. За його словами, в Берліні з повним розумінням відносяться до рішення відкласти вибори.

Вибори глави держави мають відбутися, за законом, в останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента. Однак відповідно до режиму воєнного стану, який запровадила Верховна Рада 24 лютого 2022 року, проведення виборів заборонено.