Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

У голови ВККС не знайшли російського паспорта — звіт робочої групи

title=

Роман Ігнатов (Фото:vkksu.gov.ua)

Вища кваліфікаційна комісія суддів не знайшла інформації про громадянство РФ у голови Комісії Романа Ігнатова.

Про це йдеться у звіті робочої групи BKKC.

У документі йдеться про те, що на засіданні робочої групи Ігнатов підтвердив, що під час навчання в РФ з вересня 1991 року по жовтень 1995 року він проживав у Саратові за тимчасовою пропискою.

«Такі пояснення, prima facie, відповідають чинному на той момент законодавству РФ, оскільки перебування студента на навчанні в іншій місцевості - в цьому випадку в Саратові - виключає можливість розгляду його місця проживання там як постійного», — йдеться в документі.

Водночас робоча група дійшла висновку, що в Ігнатова була законна можливість отримати громадянство РФ, згідно із законодавством РРФСР.

«Однак набуття громадянства у згаданому порядку вимагало від нього вчинення активних усвідомлених дій, спрямованих на набуття громадянства. Наразі робочою групою не виявлено доказів на підтвердження вчинення Ігнатовим таких дій», — ідеться у звіті.

Також робочій групі не вдалося встановити правильність нумерації паспорта Росії, а «відкриті офіційні джерела інформації не містять відомостей про наявність у Ігнатова паспорта РФ і особистого податкового номера».

Видання ZN.UA повідомляло, що Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала лист від Служби безпеки України, в якому йдеться про те, що нинішній голова ВККС Роман Ігнатов має громадянство РФ.

Сам Ігнатов спростував інформацію про наявність у нього російського громадянства.

«Коли я проходив у ВККС, мене двічі перевіряли. Перший раз відкрито, другий — таємно. Були отримані дані, що ніколи я російського громадянства не мав. Якщо я маю, будь ласка, покажіть мені паспорт, хоч щось покажіть. Але нічого немає», — сказав він.

Крім того, Ігнатов заявив про підготовку провокацій проти службовців ВККС, а також попросив про посилену охорону.

Роман Ігнатов був обраний головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів у червні 2023 року.