Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

Україна, і лише вона, вирішуватиме, чи йти на переговори з Путіним - Білий дім

title=

Україна на чолі з президентом Зеленським має сама вирішувати хід подальшої стратегії у протистоянні агресії РФ, а також чи готова вона вести дипломатичні переговори з Путіним про мир та на яких умовах.

Так відповів у четвер представник Білого дому Джон Кірбі на запитання, чи не пора Україні подумати про переговори з РФ з огляду на те, що Конгрес не може ухвалити нову допомогу, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ви будете абсолютно незадоволені моєю відповіддю. Президент Зеленський має визначити, як і коли закінчиться ця війна, а також на яких умовах він готовий вести переговори з Путіним»,- підкреслив координатор Ради нацбезпеки Білого дому.

Він зазначив, що перед Україною залишається загроза масованої присутності російських військ, і їхня кількість лише збільшується, оскільки Кремль набирає все більше нових людей, готових іти наступом на Україну.

«Вони, ймовірно, не збираються просто сидіти на оборонних позиціях впродовж усієї зими»,- зазначив представник адміністрації США.

Кірбі зауважив, що українська сторона, зі свого боку, прагне отримати більше можливостей не лише для того, щоби захищатися, але і йти в контрнаступ. Тому саме Президент України має визначати, як виглядатиме їхня подальша стратегія.

«Чого ми прагнемо від початку цього конфлікту, це бути певними, що він (президент Зеленський – ред.) має для цього інструменти. І ці інструменти ось-ось вичерпають себе»,- зауважив Кірбі.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні США оголосили про виділення нового пакету оборонної допомоги для України з додатковими ракетами HIMARS, протиповітряними ракетами, артилерійськими боєприпасами та іншим військовим обладнанням. При цьому в Вашингтоні підкреслили, що нинішній пакет може стати одним із останніх для України – з огляду на те, що Конгрес не може дійти згоди щодо виділення додаткового фінансування на потреби національної безпеки США.