Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 8 грудня 2023

Україна сподівається провести цього тижня переговори з Польщею та ЄС щодо блокування кордону

title=

Черга на кордоні України з Польщею (Фото:Сергій Деркач/Facebook)

Україна сподівається провести цього тижня переговори з Польщею та ЄС щодо блокування кордону. Про це повідомив у понеділок, 20 листопада, заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону Єдині новини.

«Цього тижня сподіваємося мати переговори у тристоронньому форматі Україна-Польща-Європейська комісія, для того, щоб знайти рішення для цієї проблеми. Тому що насправді треба розуміти, що протестувальники створюють проблеми також для польських водіїв, які і застрягли, і страждають від того, що не можуть працювати на тих ринках, на яких працювали», — сказав Качка.

Він додав, що Україна є привабливим ринком для польських водіїв, і вона готова до розмов з Єврокомісією щодо удосконалення регулювання автомобільних перевезень.

За його словами, відмова від дозволів неможлива, але розмова може йти про додаткові правила, що покращать роботу перевізників.

Також 20 листопада повідомлялося, що польські фермери приєднаються до перевізників, які блокують польсько-український кордон.

Раніше в ЄС заявили, що повернення дозволів або квот юридично неможливе, оскільки це порушить чинну угоду між ЄС і Києвом.

Що відомо про блокування вантажних пунктів пропуску на кордоні між Польщею та Україною

Польські перевізники 6 листопада заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова — Краковець, Гребенне — Рава-Руська та Дорохуськ — Ягодин. Перевізники планують продовжувати страйки до 3 січня.

Серед їхніх вимог — повернути українським перевізникам дозволи, посилити для іноземних перевізників правила перевезень, заборонити можливість реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії розташовані не на території ЄС, окрема черга в Е-черзі для авто на номерах ЄС, окрема черга на всіх кордонах для порожніх фур і доступ до української системи Шлях.

13 листопада заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач заявив, що Україна провела переговори з польськими протестувальниками, які блокують рух вантажівок на кордоні, але не досягла консенсусу.

15 листопада у Спілці автоперевізників Словаччини пригрозили заблокувати перетин кордону зі свого боку для українських перевізників, якщо Європейська комісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.

16 листопада в Єврокомісії заявили, що можуть почати каральну процедуру проти Польщі в тому разі, якщо та не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.