Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

Україна виробить тисячі далекобійних дронів-камікадзе у 2024 році - Федоров

title=

Михайло Федоров (Фото:REUTERS/Pedro Nunes)

В Україні планують виробити тисячі далекобійних безпілотників-камікадзе у 2024 році.

Про це заявив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв'ю Reuters.

Він уточнив, що максимальна дальність польоту у цих безпілотників буде до тисячі кілометрів.

«Зростає категорія дальніх безпілотників-камікадзе з дальністю польоту 300, 500, 700 і 1 000 кілометрів. Два роки тому такої категорії не існувало взагалі», — розповів міністр.

Він також додав, що згоден з оцінкою начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про те, що Київ досяг «певного паритету» з Москвою у виробництві безпілотників дальнього радіусу дії.

«Нам потрібно діяти в антибюрократичний спосіб. У цьому суть прориву у війні технологій. Ми збираємося і далі робити ставку на це, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати», — сказав він.

22 грудня міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин заявив, що заводи в Україні готові виробляти боєприпаси для мільйона дронів, які планують передати українським військовослужбовцям у 2024 році.

19 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що країна у 2024 році виготовить мільйон дронів для Сил оборони.

4 грудня Камишин розповів, що Україна виробляє «абсолютну більшість» дронів, які використовуються на фронті - від найменших і найдешевших FPV-дронів до далекобійних аналогів шахедів.

В Україні працюють приблизно 200 компаній із виробництва безпілотників, повідомив 21 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У вересні Федоров говорив, що у 2023-му виробництво українських дронів зросло більш ніж у 100 разів порівняно з минулим роком. Він прогнозує: до кінця року виробництво може ще збільшитися.