Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 23 травня 2024

«Завдання за 2023 рік виконані на 100%». У Харківській ОВА відповіли на закиди щодо укріплень, які «лежать без діла»

title=

Фортифікації в Харківській області (Фото:REUTERS/Vyacheslav Madiyevskyy/File Photo)

У Харківській області на 100% виконані завдання зі зведення фортифікацій, які військові поставили у 2023 році, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у середу, 15 травня.

Синєгубов відреагував на фото, які нещодавно з’явились у мережі, на яких зображено залишки укріплень, що нібито «лежать без діла». Голова ОВА зауважив, що ці залишки вивіз підрядник на прохання однієї з бригад, і вони становлять лише 0,4% від загальної виконаної роботи з огороджень такого типу.

«Тобто це далеко не стратегічна кількість тетраедрів, яка б „за словами деяких блогерів“ могла б взагалі теоретично вплинути на хід бойових дій», — написав Синєгубов.

Він зазначив, що всі роботи стосовно встановлення тетраедрів з єгозою розраховані на 2023−2024 роки. За словами голови ОВА, частину робіт розпочали виконувати вже у 2024-му році, однак на деяких ділянках процес був призупинений через постійні обстріли. Синєгубов додав, що роботи там будуть виконані, коли це буде можливо зробити фізично.

Він також зауважив, що інформаційні вкиди щодо відсутності роботи над зведенням оборонних рубежів з’явились в день наступу росіян на Вовчанськ.

«Ще з минулого тижня тиражувалися різні повідомлення: то про відсутність влади в області, то про захоплення Вовчанська, то про нібито ремонти доріг на Вовчанськ за майже 400 млн грн, то про відсутність фортифікацій і так далі. Усі ці матеріали виходили в приблизно однаковий час, з однаковими заголовками», — написав Синєгубов.

Він зазначив, що це ІПСО, мета якого — дискредитувати військових, українську владу та поширити ворожнечу серед громадян.

Наступ Росії в Харківській області

10 травня о п’ятій ранку російські окупанти намагалися прорвати оборону України під Вовчанськом Харківської області. Про це офіційно заявили в Міноборони України. Там зазначили, що українські захисники відбили атаки ворога.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що російські війська почали нову хвилю контрнаступальних дій на цьому напрямку. Він також оголосив, що Україна перекине сили на Харківський напрямок.

Станом на вечір 10 травня в Генштабі повідомляли, що тривали бої за населені пункти в «сірій зоні».

Уранці 11 травня ЗМІ писали, що російські війська відновили штурмові дії біля села Глибоке на Харківщині.

12 травня в DeepState повідомили, що росіяни окупували кілька сіл у прикордонних районах Харківщини.

У ніч на 13 травня Генштаб ЗСУ зазначив, що в районі міста Вовчанськ росіяни мають тактичні успіхи, а загалом ситуація на Харківському напрямку залишається складною.

Інститут вивчення війни вважає, що наступ на Вовчанськ і спроба оточити місто є пріоритетною метою РФ.

14 травня в МВА заявили, що місто Вовчанськ майже повністю зруйноване внаслідок постійних обстрілів росіян. Ситуація в населеному пункті критична.

15 травня в Генштабі ЗСУ заявили, що українським силам вдалося частково витіснити російські війська з Вовчанська.