Русский военный корабль, иди нахуй
Новини України 22 лютого 2024

Зеленський вирушить у турне європейськими країнами і виступить на Мюнхенській конференції — Bloomberg

title=

Володимир Зеленський (Фото:REUTERS/Ints Kalnins)

Президент України Володимир Зеленський готується вирушити до Франції та Німеччини для переговорів про прискорення поставок озброєння. Його візити до західноєвропейських країн заплановані напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбудеться з 16 до 18 лютого, пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Зеленський, імовірно, відвідає Париж і Берлін у межах поїздки, хоча остаточних планів поки не підтверджено. Також очікується, що президент України візьме участь у щорічній конференції в Мюнхені, ідеться в матеріалі.

За словами людей, знайомих із питанням, під час візитів обговорюватимуть прискорення військової допомоги та переговори про гарантії безпеки для України.

Також обговорюється поїздка Зеленського до Лондона, сказало одне з джерел. Хоча команда президента фокусується на країнах, які ще не підписали договори про гарантії безпеки, вказує Bloomberg.

Представники урядів Франції та Німеччини відмовилися від коментарів журналістам. Офіс президента також не розголошує плани поїздок з міркувань безпеки.

Раніше 12 лютого Зеленський у відеозверненні розповів про нараду з підготовки до Мюнхенської конференції, де «Україна представить своє бачення цього року». Він не згадав свій можливий виступ на заході.

6 лютого Зеленський анонсував нові угоди про гарантії безпеки з кількома країнами в найближчі місяці.

12 січня Велика Британія та Україна підписали першу угоду у сфері безпеки на десять років. Лондон обмінюватиметься з Києвом розвідданими, допомагатиме з кібербезпекою, військовою підготовкою та посилить оборонно-промислове співробітництво.

11 лютого видання Challenges повідомило, що президент Франції Еммануель Макрон відклав свій робочий візит до України, який мав відбутися 14−15 лютого, з міркувань безпеки. Під час поїздки Макрон планував завершити двосторонню угоду про гарантії безпеки з Україною.